zavolejte nám+420 245 501 696

5 tipů při zařizování ideální terasy

exteriér

S přicházejícími jarními večery se většina z nás těší na vysedávání v záhradě nebo na terase. Tak jako v interiérovém designu jsou nám prezentovaný trendy, jinak tomu není ani při terasách a zahradách. V dnešním článku Vám nabizíme pár trendů, které Vám mohou napomoci při zařizování exteriéru Vašeho domu. Vždyť jak se říká, všude dobře, ale doma najlépe. Právě kvůli této známé myšlence se musíme snažiť na malém prostoru vykouzlit zázraky, abychom se v zahraděcítili co nejlépe. 

Výběr nábytku nenechávajte náhodě

V dnešní době jsou nám podsouvány různé typy nábytku, které jsou vhodné do exteriéru. Některé jsou inspirovány nejnovějšími trendy a některé staví na kvalitu. Pamatujte na to, že za kvalitu se vyplatí připlatit. Přece jen, nechcete kupovat záhradní nábytek každou sezónu. Nábytek určený do exteriéru je většinou vyráběn z kovu, plastu nebo vzájemnou kombinácí. Oblíbené jsou také, ale výrobky ze dřeva. Podstatné je aby se záhradní nábytek snadno udržoval, byl schopen odolávat povětrnostním vlivům, ale zároveň musí být pohodlný a pevný. Stopku nedostává ani pohodlná závěsná houpačka či houpací síť.

Vhodný výběr nábytku je velmi podstatný při zařizování terasy.
Vhodný výběr nábytku je velmi podstatný při zařizování terasy.

Květiny by měli být gro vaší zahrady

Jak jistě víme, květy často utvoří úplně jiný a mnohem lepší celkový dojem. Velmi oblíbené jsou květiny jako Aeonium, fíkus či dokonca agave.

Výhodou terasy je i to, že na ní můžete pěstovat i bylinky jako jsou máta, meduňka nebo bazalka a různě jiné druhy bylinek. Nejen že Vám přinesou užitek do kuchyně, ale zároveň aj provoní celou Vaši terasu.

Našim tipem, kterým odstránite zvědavé pohledy sousedů je rozhodne volba dřevěných zástěn. Právě týto zástěny Vám poskytnou soukromí, minimalizují nepříjemný vítr a zabraňují zvědavým pohledům sousedů. Na tyto zástěny můžete aplikovat popínavé rostliny jako například břečťan, které obyčejný kus dřeva přemění na zajímavou souhru přírodních materiálů se zelení.

Květy na Vaší terase dotvoří dokonalý celek.
Květy na Vaší terase dotvoří dokonalý celek.

Jaký styl je ideální?

Stejně jako v interiéru i exteriéru musí vládnout jistá harmonie. Terasa má být jakýmsi propojením s celkovou architekturou Vašeho domu. Nezapomínejte ani na vhodný výběr dlažby. Nejvhodnější volbou je samozřejmě mrazuvzdorná dlažba, která má nízkou nasákavost. Nezahálejte a vsaďte na kvalitu. Najvhodnejší a najčastěji využívaná je keramická dlažba. Zajímavým prvkem jsou také mozaikové dlaždice. Stopku nemá ani dřevěná podlaha, která však vyžaduje podstatně více péče.

Styl by teda měl korespondovat s celkovým designem celého domu. Pokud koresponduje a navazuje na design domu, tvoří to dokonalý celek a Vy se budete cítit doma jako v sédmem nebi.

Brnknout na strunu a inspirovat se španělským stylem rozhodně není na škodu.
Brnknout na strunu a inspirovat se španělským stylem rozhodně není na škodu.

Nezapomeňte na osvětlení

Romantika při svíčkách má sice své kouzlo, ale osvětlení je více než jen nutné. V nabídce je množství svítidiel od stojících lámp přes klasické svítidla na zeď a dokonce se můžeme setkat i so solárními světelnými řeťazy.

Osvětlení dotvoří dokonalý celek.
Osvětlení dotvoří dokonalý celek.

Zářivé barvy vs. nude odstíny nestárnoucí hnědé

Horkým tipem je použití zářivých barev ať už na polštářích, matracích, které jsou umístěny na sedačkách nebo v doplncích. Zářivé barvy v nás evokují pocity radosti a štěstí a pravděpodobně to je hlavním důvodem, kvůli kterému je tento trend velmi uznávaný.

Pokud však patříte mezi milovníky jednoty a čistoty, rozhodně nebude krokem vedle pokud se rozhodnete pro kombinaci hněde a její světlých odstínů.

Nezapomínejte, že podstatou je to, abyste se ve Vaší terase cítili příjemně Vy.

Zářivé barvy Vás dostanou i z té nejpochmúrnejší nálady.
Zářivé barvy Vás dostanou i z té nejpochmúrnejší nálady.
Světlé tóny ulahodí oku nejen Vám, ale i Vašim hostům.
Světlé tóny ulahodí oku nejen Vám, ale i Vašim hostům.