zavolejte nám+420 245 501 696

5 důvodů proč jsou umělé květiny skvělým doplňkem

interiér

V dnešním článku Vám přinášíme 5 důvodů proč jsou umělé květiny tou správnou voľbou na cestě za harmonickým designem interiéru.

Mnozí lidé stále preferují výběr živého květu prěd umělým. Obávají se toho, že jejich vysněný kousek bude vypadat jako nepovedený kus plastu, který navíc bude kyčovitý a nevkusný. Jak se technologie posouvají rapidním tempem vprěd, výjimkou není ani výroba umělých stromů, květin, či mimořádně oblíbených palem.  Nevkusné plasty nahrazují originální kousky, které jsou k nerozoznaní od živých květin. Kmeny jsou vyráběný z přírodních materiálů a výsledný produkt je často krát osazen do kvalitního květináče. 

1. Nenáročné na údržbu

Živé rostliny vyžadují množství času s poléváním, hnojením či přesázovaním. Ne každý se však umí starat o květiny dostatečně a výsledkem jsou zvadlé květiny, které nemají dlouhou životnost. Zvládnutí světelných podmínek bývá také ťežkým oříškem.

Umělé květiny jsou vhodnou alternatívou. Pohled na vždy zelené květiny je důvod proč byste se měli vybrat právě touto cestou. Narozdíl od živých květin, umělé květiny nevyžadují neustále polévaní, hnojení či přesazování. Ušetříte si svůj drahocenný čas, který můžete trávit efektívněji. Jediné co je nutné provést při péči o umělé květiny je, jednou za čas oprášit listy od prachu. Tento krok se však nevynecháva ani při péči o živé květiny, takže v konečném důsledku, si ušetříte kvantum času, který je mimořádně vzácný.

Umělé květiny k nerozoznaní od živých květin.
Umělé květiny k nerozoznaní od živých květin.

2. Jsou odolné

Jak jistě víme, živé květy jsou nesmírně křěhké a vyžadují si speciální světelné podmínky. Umělé květiny jsou vyrobeny z odolných materiálů a nemůže se stát to, že se Vám rostlina zlomí. Důležitým benefitem, který nesmíme zapomenout zmínit je to, že sa nemusíte spoléhat na to, jaké světelné podmínky má Vaša rostlina. Umělé květiny rozzáří každý temný kout Vašeho domu, ale také kanceláře či restaurace. Můžete je aplikovat kdekoliv, stále budou zářit svou originální krásou a to množství let.

Volbou umělých květin nejste limitován světelnými podmínkami.
Volbou umělých květin nejste limitován světelnými podmínkami.

3. Jsou nákladově efektívní alternativou

Koupí živé rostliny se pohyb na Vaší kředitní kartě rozhodně nezastaví. Množství speciálních přípravků či hnojiv stojí nemalé peníze a stále je tam riziko, že jednho dne o milovaný květ přijdete nesprávnou péčí. 

Vhodnou volbou je investování do profesionálních imitácí rostlin, které získate jednoduchým nákupem. Nemusíte utrácet peníze na přípravky, protože umělé květiny nepotřebují speciální péči narozdíl od živých květin.

Ani polévání a hnojení není při volbě umělých květin potřebné.
Ani polévání a hnojení není při volbě umělých květin potřebné.

4. Vypadají fantasticky

Vzhled umělých květin je již k nerozeznaní od živých květin. Při výrobě jsou použity pouze kvalitní materiály, díky čemu květ vypadá jako od zkušeného zahradníka či vášnivého pěstitele květin.

Ve společnosti HK Green jsme se spojili s předními výrobci umělých rostlin jako například Eurogreens a Maxifleur s cílem přidat do katalogu některé z najoblibenějších rostlin, které jsou ve špičkové kvalitě. Koupí umělých rostlin z našeho eshopu rozhodně nešlápnete vedle. Prvotřidní kvalita je zárukou úspěchu. Důležité pro nás je to, aby náš zákazník byl se zbožím nadmíru spokojen a pyšnil se svojí rostlinou, která mu bude přinášet radost i o několik let později.

Ideální doplňek bez kterého se rozhodne neobejdete je umělý květ.
Ideální doplňek bez kterého se rozhodne neobejdete je umělý květ.

5. Jsou univerzálním doplňkem

Doplňek, kterým rozhodně nič nezkazíte. Květy jsou zárukou spokojenosti ve Vámi obývaném prostoru, ale také Vaši přátelé se budou cítit mnohem lépe v dokonale sladěném interiéru. Zelená barva má přiznivé účinky na lidský organismus. Právě táto barva má regenerační účinky, napomáhá ke zklidnění mysli a blahodárně působí na nervový systém. 

Nejen z estetického, ale také ze zdravotního hlediska je koupě umělých rostlin tou najlepší volbou jakou si můžete vybrat. Naše umělé květiny jsou zdravotně nezávadné a proto jsou vhodné i do priestorů kde se zdržují alergici. 

Krásné umělé a vždy zelené květiny, které jsou vhodné i pro alergiky.
Krásné umělé a vždy zelené květiny, které jsou vhodné i pro alergiky.