Kontaktujte nás info@hk-green.cz

5 důvodů proč jsou umělé květiny skvělým doplňkem

V dnešním článku Vám přinášíme 5 důvodů proč jsou umělé květiny tou správnou volbou na cestě za harmonickým designem interiéru.

Mnozí lidé stále preferují výběr živého květu před umělým. Obávají se toho, že jejich vysněný kousek bude vypadat jako nepovedený kus plastu, který navíc bude kýčovitý a nevkusný. Jak se technologie posouvají rapidním tempem vpřed, výjimkou není ani výroba umělých stromů, květin či mimořádně oblíbených palem. Nevkusné plasty nahrazují originální kousky, které jsou k nerozeznání od živých květin. Kmeny jsou vyráběny z přírodních materiálů a výsledný produkt je často krát osazen do kvalitního květináče.

1. nenáročné na údržbu

Živé rostliny vyžadují množství času s poléváním, hnojením či přesazováním. Ne každý se však dokáže starat o květiny dostatečně a výsledkem jsou zvadlé květiny, které nemají dlouhou životnost. Zvládnutí světelných podmínek bývá také těžkým oříškem.

Umělé květiny jsou vhodnou alternativou. Pohled na vždy zelené květiny je důvod proč byste se měli vybrat právě touto cestou. Narozdíl od živých květin, umělé květiny nevyžadují neustále polévání, hnojení či přesazování. Ušetříte si svůj drahocenný čas, který můžete trávit efektivněji. Jediné co je nutné provést při péči o umělé květiny je, jednou za čas oprášit listy od prachu. Tento krok však nevynechává ani při péči o živé květiny, takže v konečném důsledku, si ušetříte kvantum času, který je mimořádně vzácný.

2. jsou odolné

Jak jistě víme, živé květy jsou nesmírně křehké a vyžadují speciální světelné podmínky. Umělé květiny jsou vyrobeny z odolných materiálů a nemůže se stát to, že se Vám rostlina zlomí. Důležitým benefitem, který nesmíme zapomenout zmínit je to, že se nemusíte spoléhat na to, jaké světelné podmínky má Vaše rostlina. Umělé květiny rozzáří každý temný kout Vašeho domu, ale také kanceláře či restaurace. Můžete je aplikovat kdekoliv, stále budou zářit svou originální krásou a to množství let.

3. jsou nákladově efektivní alternativou

Koupí živé rostliny se pohyb na Vaší kreditní kartě rozhodně nezastaví. Množství speciálních přípravků či hnojiv stojí nemalé peníze a stále je tam riziko, že jednoho dne o milovaný květ přijdete nesprávnou péčí.

Vhodnou volbou je investování do profesionálních imitací rostlin , které získáte jednoduchou nákupem. Nemusíte utrácet peníze na přípravky, protože umělé květiny nepotřebují speciální péči narozdíl od živých květin.

4. vypadají fantasticky

Vzhled umělých květin je již k nerozeznání od živých květin. Při výrobě jsou použity pouze kvalitní materiály, díky čemuž květ vypadá jako od zkušeného zahradníka či vášnivého pěstitele květin.

Ve společnosti HK Green jsme se spojili s předními výrobci umělých rostlin jako například Eurogreens, Maxifluer či Plastip s cílem přidat do katalogu některé z nejoblíbenějších rostlin, které jsou ve špičkové kvalitě. Koupí umělých rostlin z našeho eshopu rozhodně nešlápnete vedle. Prvotřídní kvalita je zárukou úspěchu. Důležité pro nás je to, aby náš zákazník byl se zbožím nadmíru spokojen a pyšnil se svojí rostlinou, která mu bude přinášet radost io několik let později.

5. jsou univerzálním doplňkem

Doplněk, kterým rozhodně nic nezkazíte. Květy jsou zárukou spokojenosti ve Vámi obývaném prostoru, ale také Vaši přátelé se budou cítit mnohem lépe v dokonale sladěném interiéru. Zelená barva má příznivé účinky na lidský organismus. Právě tato barva má regenerační účinky, napomáhá ke zklidnění mysli a blahodárně působí na nervový systém.

Nejen z estetického, ale také ze zdravotního hlediska je koupě umělých rostlin tou nejlepší volbou jakou si můžete vybrat. Naše umělé květiny jsou zdravotně nezávadné a proto jsou vhodné i do prostorů kde se zdržují alergici.