zavolejte nám+421 948 928 971

Barevné trendy v interiéru na rok 2020

interiér, obývacia izba, spálňa, inšpirácie

V dnešním článku Vám představíme trendy, které rozhodně nesmí chybět ani ve Vašem interiéru. Jak už bývá zvykem, světoví designéři a to nejen ve fashion odvětví, ale také v designérském fochu určí začátkem roku pár zajímavých barev, které jsou hitem daného roku. Musíme uznat, že ty, které byli určeny pro rok 2020 jsou unikátní a nezaměnitelné.

Námořnická modrá jako prvěk, který nesmí chybět u Vás doma

Tato nezaměnitelná barva v interiéru dokáže zázraky. Působí luxusně, nadčasově a právě proto se nemůžeme divit, že je označována za jednu z barev roku 2020. Aby však Váš interiér nepůsobil tmavě, kombinujte ji s klasickou bílou barvou. Tato kombinace barev Vám zaručí jistotu, která Vás neomrzí a stále Vás bude bavit. Experimentovat můžete i koupí tapety se zajímavým vzorem v námořnícké modré barvě. Rozhodně to bude prvek, který upoutá a neomrzí.

Při volbě doplňků doporučujeme sahat po klasických pozlacených, které jsou trendem už několik let a opravdu se tomu nemůžeme divit. Pokud se rozhodnete provzdušnit interiér květinami, rozhodně neudeláte krok vedle. Pokud disponujete velkou místností investujte do koupě květu většího vzrůstu jako například monstera, která je nezaměnitelně krásná a originální. Stromovitá kapradina se také pyšní své oblibě díky své jedinečnosti. Pokud však disponujete menším prostorem, neznamená to, že Váš prostor má zůstat bez kvetů. Ba naopak. Květiny dokáží zázraky. V tomto případě však sáhněte po květech menšího vzrůstu jako například zamiokulkas, který je přímo ideální do menších prostorů. Pokud však toužíte po kvetoucích květech, skvělou volbou bude koupě orchideje či medinilla, která svou jedinečností působí luxusně a exkluzívní.

Námořnická modrá dotvoří luxusní vzhled celé místnosti.
Námořnická modrá dotvoří luxusní vzhled celé místnosti.

Olivová, která dokáže zázraky

Tento zajímavý odstín barvy se pyšní stále větší oblibě a svou originalitou si získavá srdce nejednoho milovníka interiérového designu. Právě tato zajímavá barva se velmi hodí ke klasickému dřevu, ale také k nadčasovému nábytku s pozlacenými nožičkami nebo již klasicky s černým matným náterěm. Tuto barvu bychom však doporučovali aplikovat na doplňky, ne na stěny. Pokud se však rozhodnete aplikovat olivovou i na stěny, poraďte se pri nákupu barvy s odborníky, ktěrí Vám dokáží namíchat ideální odtieň- v tomto případě o kapku světlejší. Také se můžete rozhodnout pro sedačku, jejiž potah bude v olivové barve a právě na tento kousek se zaměří veškerá pozornost.

Květiny by rozhodně neměli chýbět ani v místnosti kde je dominantní prvek právě v olivové barvě. Soulad vytvoříte pokud do místnosti aplikujete kaktusy, které jsou jedinečné. Mimořádně vhodnou volbou budou také umělé palmy, ktoré jsou tou správnou třešničkou na dortu.

Olivová dokáže preměnit Vaši místnost na zcela vyšší level.
Olivová dokáže preměnit Vaši místnost na zcela vyšší level.

Jemná růžová ve spojení s šedou jako dokonalé kombo

Ať už se chystáte predělávat pokoj svých dětí, nebo jen toužíte po malé změně, vhodnou voľbou bude také jemná růžová, která je již několik sezón oblíbená. Pozor však dávejte aby se celková místnost neproměnila na růžové království- působilo by to lacině a kyčovitě. Pokud se však budete držet pevně při zemi, výsledek bude dokonalý a vkusný.

Právě k této barvě se hodí opět nestárnoucí klasika v podobě pozlacených doplňků. Dokonalý barevný kontrast docílíte přidáním květů, které dokáží zázraky. Právě do této barevné kombinaci se hodí afelandra, peperoni, či dokonce jedinečné aloe vera.

Jemná růžová je dokonalá v kombinaci s krásnou nestárnoucí šedou.
Jemná růžová je dokonalá v kombinaci s krásnou nestárnoucí šedou.

Pre jaké květiny se rozhodnout?

Výběr květin je mimořádně důležitý bez ohledu na to jakou barvou roka 2020 se rozhodnete inspirovat. Ne každému však krásna živá zeleň vydrží nekolik let. Mnoha rostlinám nevyhovují tmavé kouty do kterých sa dokonale hodí květiny na rozjasnění objektu. Alergici také touží po tom aby se v jejich domě, či bytě nacházeli květiny, ale ze zdravotního hlediska toto potěšení musí odepřít.

Máme pro Vás řešení. Profesionální imitace rostlin ve špičkové kvalitě jsou na nerozeznaní od klasických rostlin. Kmeny rostlin jsou vyrobeny z přírodních materiálů a proto sa nemusíte obávat toho, že by rostliny vypadali jako obyčejný nevzhedný kus plastu.