Kontaktujte nás info@hk-green.cz

Barevné trendy v interiéru na rok 2020

V dnešním článku Vám představíme trendy, které rozhodně nesmí chybět ani ve Vašem interiéru. Jak už bývá zvykem, světoví designéři a to nejen ve fashion odvětví, ale také v designérském fochu určí začátkem roku pár zajímavých barev, které jsou hitem daného roku. Musíme uznat, že ty, které byly určeny pro rok 2020 jsou unikátní a nezaměnitelné.

Námořnická modrá jako prvek, který nesmí chybět u vás doma

Tato nezaměnitelná barva v interiéru dokáže zázraky. Působí luxusně, nadčasově a právě proto se nemůžeme divit, že je označována za jednu z barev roku 2020. Aby však Váš interiér nepůsobil tmavě, kombinujte ji s klasickou bílou barvou. Tato kombinace barev Vám zaručí jistotu, která Vás neomrzí a stále Vás bude bavit. Experimentovat můžete i koupí tapety se zajímavým vzorem v námořnické modré barvě. Rozhodně to bude prvek, který upoutá a neomrzí.

Při volbě doplňků doporučujeme sahat po klasických pozlacených, které jsou trendem už několik let a opravdu se tomu nemůžeme divit. Pokud se rozhodnete provzdušnit interiér květinami, rozhodně neuděláte krok vedle. Pokud disponujete velkou místností investujte do koupě květu většího vzrůstu jako například monstera, která je nezaměnitelně krásná a originální. Stromovitá kapradina se také pyšní svou oblibou díky své jedinečnosti. Pokud však disponujete menším prostorem, neznamená to, že Váš prostor má zůstat bez květů. Ba naopak. Květiny dokáží zázraky. V tomto případě však sáhněte po květech menšího vzrůstu jako například zamiokulkas, který je přímo ideální do menších prostorů. Pokud však toužíte po kvetoucích květech, skvělou volbou bude koupě orchideje či Medinilla, která svou jedinečností působí luxusně a exkluzivní.

Olivová, která dokáže zázraky

Tento zajímavý odstín barvy se pyšní stále větší oblibě a svou originalitou si získává srdce nejednoho milovníka interiérového designu. Právě tato zajímavá barva se velmi hodí ke klasickému dřevu, ale také k nadčasovému nábytku s pozlacenými nožičkami nebo již klasicky s černým matným nátěrem. Tuto barvu bychom však doporučovali aplikovat na doplňky, ne na stěny. Pokud se však rozhodnete aplikovat olivovou i na stěny, poraďte se při nákupu barvy s odborníky, kteří Vám dokáží namíchat ideální odtieň- v tomto případě o kapku světlejší. Také se můžete rozhodnout pro sedačku, jejíž potah bude v olivové barvě a právě na tento kousek se zaměří veškerá pozornost.

Květiny by rozhodně neměly chybět ani v místnosti kde je dominantní prvek právě v olivové barvě. Soulad vytvoříte pokud do místnosti aplikujete kaktusy, které jsou jedinečné. Mimořádně vhodnou volbou budou takové umělé palmy, které jsou tou správnou třešničkou na dortu.

Jemná růžová ve spojení s šedou jako dokonalé kombo

Pokud už se chystáte předělávat pokoj svých dětí, nebo jen toužíte po malé změně, vhodnou volbou budou také jemná růžová, která je již několik sezón oblíbená. Pozor však dávejte aby se celková místnost neproměnila na růžové kráľovstvo- působilo by to lacině a kýčovitě. Pokud se však budete držet pevně při zemi, výsledek bude dokonalý a vkusný.

Právě k této barvě se hodí opět nestárnoucí klasika v podobě pozlacených doplňků. Dokonalý barevný kontrast docílíte přidáním květů, které dokáží zázraky. Právě k této barevné kombinaci se hodí afelandra, peperoni, či dokonce jedinečné aloe vera.

Pro jaké květiny se rozhodnout?

Výběr květin je mimořádně důležitý bez ohledu na to jakou barvou roku 2020 se rozhodnete inspirovat. Ne každému však krásná živá zeleň vydrží několik let. Mnoha rostlinám nevyhovují tmavé kouty do kterých se dokonale hodí květiny na rozjasnění objektu. Alergici také touží po tom aby se v jejich domě, či bytě nacházeli květiny, ale ze zdravotního hlediska toto potěšení musí odepřít.

Máme pro Vás řešení. Profesionální imitace rostlin ve špičkové kvalitě jsou k nerozeznání od klasických rostlin. Kmeny rostlin jsou vyrobeny z přírodních materiálů a proto se nemusíte obávat toho, že by rostliny vypadaly jako obyčejný nevzhledný kus plastu.