Kontaktujte nás info@hk-green.cz

Bonsaj - symbióza člověka a přírody

V dnešním článku Vám představíme zajímavosti ohledně nádherných bonsají, které rozhodně nesmí chybět u Vás doma nebo ve Vašem podniku. Také se však dozvíte výhody vlastnění umělých bonsají a základní informace o mimořádně oblíbené zenové zahradě, která je stále populárnější a my se tomu nemůžeme divit.

Význam bonsají

Slovo bonsai pochází z japonštiny a jeho doslovný význam je "strom v květináči". Termín "bonsai" byl přijat ve všech světových jazycích a vztahuje se na stromy pěstované v mělkých květináčích. Taková rostlina by měla vypadat jako skutečný strom nacházející se v přírodě, ale v miniaturní podobě.

Legenda říká, že císař dynastie Han vytvořil na svém panství skutečnou malou zemi s řekami a jezery, kopci a údolími a krásnými miniaturními stromy. Bonsaj neustále fascinuje milovníky rostlin po celém světě. Pokud jste již uvažovali o jeho koupi, určitě by Vás tato informace měla přesvědčit o správnosti Vašeho rozhodnutí.

Bonsaje jsou mnohem více než jen malé stromy. Už Japonci a Číňané považovali bonsaje za zdroj soustředěné energie a při slavnostních chvílích, zda meditacích jejich kladli do ozdobného výklenku. Bonsaj se v antickém umění Feng Shui dlouhodobě respektuje pro svou schopnost vtáhnout životní energie do místnosti. Péče o nich se považuje za skutečné umění. Tímto miniaturním stromem může trvat dlouhá léta, dokud dosáhnou pravou formu napodobující volně rostoucí exempláře.

Kam tyto originální kousky umístit?

Pokud hledáte něco speciálně pro Váš domov, kancelář či restauraci je na čase zvážit umělý bonsaj . Jednoduché umělé miniaturní stromy Vám nabízejí řadu výhod. Ty nejhlavnější jsou udržitelnost a minimální péči. Ať už v interiéru nebo exteriéru, v malé kanceláři nebo jako šikovný doplněk do restaurace, bonsaj se hodí do každé místnosti a jakéhokoli preferovaného stylu. Umělé bonsaje víte umístit i tam, kde by živý květ neměl ideální podmínky. Avšak umělé bonsaje neaplikujte na přímé sluneční světlo, aby nedošlo k nechtěnému efektu- vyblednutí barev stromu.

Péče o živé bonsaje je náročná časově, ale také finančně. Výhodou umělých rostlin je jednorázový nákup. Kromě toho nebudete mít náklady spojené s péčí o prořezávání, hnojení či opětovné zalévání. Koupí umělého Bons zaručeně ušetříte nemalou částku.

Všechny naše produkty jsou vhodné pro lidi, kteří trpí alergiemi a živé stromy či květiny by jim způsobovaly zdravotní problémy.

Zenová zahrada a její význam

Zenová zahrada spojuje přírodu s tradičními vírami, které zdůrazňují hluboké rozjímání. Tyto nezaměnitelné zahrady jsou především vyrobeny z pečlivě naskládaných kamínků na sobě, mechu či štěrku. Zahrady se vyskytují především v menších provedeních, a díky tomu se celá pozornost zaměří právě na tento malý kousek klidu a nádhery v jednom.

Není to jen o kráse, ale především to má nezaměnitelný hlubší význam. Zahrada by měla být místem, kde se po namáhavém dni dokážete dostat do hladiny maximálního klidu. Po přidání zenového prvku vysněný pocit nastane jako kdyby švihnutím kouzelného proutku.

Jak jistě víme, tradiční zenová zahrada nedisponuje množstvím různých květin či stromů. Setkáváme se zde především s klasikou jako bonsajové stromky , zda různé verze stromů s menším vzrůstem. Jednou z nejlepších výhod umělých bonsají či rostlin je jejich skutečný vzhled. Kvalitní imitace vypadají velmi reálné a někdy je velmi těžké rozeznat je od těch živých. Velmi dobře si zachovávají jejich původně navrženy tvary či barvu. Jelikož nedochází k růstu, nemusíte se starat o zalévání, hnojivo či prořezávání. Syntetický strom bude vypadat o několik let téměř totožně, jako když jste si ho zakoupili. Nanejvýš stačí pár minut týdně na údržbu listů, kmene a květináče.

Nejen maximální klid, ale také probuzení smyslů je žádoucím efektem. Čichovým buňkám ulahodí především květinové vůně, které jsou uklidňující jako například levandule či jasmín.