Kontaktujte nás info@hk-green.cz

Barvy roku 2021 v interiéru

Mnozí z nás se řídí trendy, které jsou udány. Ať už jde o fashion odvětví nebo i odvětví, které se zabývá designem. Světoví designéři jak už bývá zvykem přinesly pro aktuální rok barvy, které jsou udány jako hit roku. V dnešním článku Vám tedy představíme trendy barvy, které můžete aplikovat i u Vás doma.

Šedá v kombinaci se zářivě žlutou

Dvě barvy, které na první pohled nejdou k sobě. Nicméně, pokud tyto dvě barvy aplikujete do interiéru zjistíte, že je to v realitě úplně jinak. Tyto dvě odstíny barev v harmonii utvoří dokonalý celek. Zářivě žlutá barva je považována za mimořádně pozitivní a optimistickou barvu. Dokonce maličkost v podobě detailu v dekoraci dokáže utvořit zázraky a strhnout na sebe pozornost. Naopak, šedá barva je požadovaná za decentní a esteticky zajímavou barvu, která nesmí chybět v žádném interiéru.

Pokud se ptáte jaké dekorace máte do takové barevné struktury zvolit, odpověď je jednoduchá. Vsaďte na klasiku. Květy bývají tou nejlepší dekorací, která dotvoří design a zaručeně bude místnost vypadat jako z katalogu. A pro jaké květiny se máte rozhodnout? Volba je na Vás. Doporučujeme však sáhnout po květech , které jsou většího vzrůstu .

Elegantná obývacia izba.
Elegantná obývacia izba.

Hnědošedá odstíny jako pravý pocit pohodlí a tepla

To, že se Vám tyto odstíny spojují s přírodou není omyl. Designéři při výběru těchto odstínů vsadili na to, co má množství lidí v obľube- přírodu. Odstíny mají cíl vytvořit pocit bezpečí, pomoci při uvolnění se. Mnozí jsou z momentální situace, která panuje v neustálém stresu. Proto byste měli vsadit právě na tyto odstíny barev. Věřte nám, síla v barvách je značná a někdy stačí tak málo k tomu, abyste ve svém domě byli spokojeni a šťastní.

Pokud si netroufáte na tak velké kroky jako aplikace barev na stěny, sáhněte po doplňcích v těchto odstínech. Je Vaše sedačka ve špatném stavu a uvažujete o koupi nové? Hnědošedá odstíny na potazích sedačky jsou prvkem, který upoutá a je zároveň nadčasový.

Co nesmí chybět v obývacím pokoji, který má přírodní odstíny? Květiny! Hnědá či šedá bez krásné zelené v podobě květin je jako hrnek kávy bez ouška! Proto nezapomínejte ani na květiny . Nejen že jsou krásné na pohled, ale také mají i blahodárný účinek na lidský organismus.

Útulná obývacia izba.
Útulná obývacia izba.

Zeleno modrá s chladným podtónem

Elegance a luxus. Přesně tato slova vystihují tento odstín barvy, který je také určen jako barva roku 2021. vyvážení a klidný odstín, který dokonale vybízí ke zklidnění mysli. Tento odstín Vám zaručeně navodí tu správnou atmosféru, která je žádaná v každém domově.

Pokud se ptáte, co máte zvolit k takové barvě, na odpověď nemusíte dlouho čekat. K tomuto odstínu se mimořádně hodí přírodní materiály jako je dřevo. Vsaďte na klasiku a neaplikujte do interiéru bílé skříňky, ale právě naopak- obyčejné dřevo, které je dokonalé samo o sobě. Dalším prvkem, který nesmí chybět v interiéru s touto dominantní barvou jsou zlaté akcenty v podobě lampy nebo nožiček na křeslech nebo konferenčním stole. Jelikož zvolená barva má chladný podtón, rozhodně nesahejte po stříbrných akcentech. Pokud byste udělali tento krok, mohla by místnost v konečném důsledku působit sterilně a bez duše- což samozřejmě nechceme. Zlatá barva má teplý podtón a proto se hodí k zvolenému odstínu.

Luxusná obývacia izba.
Luxusná obývacia izba.

Béžový odstín s růžovými podtóny jako znak luxusu

Přemýšlíte o tom jak Vaši obývací pokoj proměnit na luxusní místnost a neminout při tom celý majetek? Máme pro Vás řešení. Tento odstín barvy je považován za nadčasový a luxusní. Pokud se rozhodnete tuto barvu aplikovat na stěny, neuděláte chybu. Nakolik je tato barva považována za nadčasovou a vkusnou, určitě Vás v krátké době neomrzí. Další výhodou této barvy je to, že je velmi jemná a nevieravá. Díky těmto vlastnostem nebudete toužit po změně po měsíci.

Doplňky k této barvě však doporučujeme ladit opět do teplých tónů. Zlaté akcenty můžete vyvážit s černými dvířky na skříňkách a zaručeně ohromíte nejednoho návštěvníkům Vašeho domu. Můžete sáhnout i po tapetě, která by obsahovala přírodní motivy jako jsou květiny, či listy. Kromě tapety nezapomínejte ani na klasické hrnkové květiny . Rostliny , jak jistě víte, jsou must-have prvek v jakémkoliv interiéru.

Minimalistická obývacia izba.
Minimalistická obývacia izba.

Akvarelové modrá

Jemná, tlumená či tropická. Toto všechno obsahuje barva, která je také zvolena za barvu roku 2021. Dokonalá nejen do obývacího pokoje, ale také se hodí i do ložnice nebo i do koupelny. S teplými zda zemitými podtóny dokáže vytvořit nevídanou souhru. Pokud se rozhodnete túrou barvu aplikovat na stěny, určitě se bude místnost vyznačovat svěžestí a exotičnosti.

Doplňky či nábytek při tomto odstínu doporučujeme ladit do již zmíněných zemitých a teplých tónů. Samozřejmě ani na květiny nesmíme zapomenout. Pokud disponujete větším prostorem, rozhodně sáhněte po květech , které jsou většího vzrůstu . Pokud Vaše místnost je spíše menší, sáhněte po květech , které jsou menšího vzrůstu . Rozhodně však na květiny nezapomínejte. Díky květem Vaše místnost bude vypadat celistvě a zarizene jako od prvotřídního designéra.

Moderná obývacia izba.
Moderná obývacia izba.

Rezavá jako třešnička na dortu

Rezavá barva je charakteristická tím, že působí uklidňujícím. Je dokonalá pro pokoj, kde požadujete do značné míry teplo a klid. Díky tomu se nesmírně hodí právě do obývacího pokoje. Kombinujte ji s mahagonovým nebo třešňovým dřevem a rozhodne se budete moci pyšnit dokonalou obývacím pokojem, která bude hitem nejen v aktuálním roce, ale i několik let později.

Pokud se rozhodnete pro tuto unikátní barvu, nemusíte ji nutně aplikovat jen na stěny. Můžete se rozhodnout pro variantu v podobě aplikace do nábytku. Sedačka dokáže na sebe často upoutat pozornost a proto je vhodné a zajímavé pokud právě sáhnete po rezavém odstínu potahu na sedačce.

Originálna obývacia izba.
Originálna obývacia izba.

Zajímá Vás jaké barvy byly označovány za barvy roku 2020? Můžete si přečíst náš článek kde jsme představili právě barvy předchozího roku.