Kontaktujte nás info@hk-green.cz

Ložnice, která není jen místem odpočinku a odpočinku

Každý z nás touží po tom, aby jeho dům či byt vypadal útulně, vkusně a reprezentativní. V následujících článcích Vás postupně provedeme všemi místnostmi Vašeho domu.

Jak jsme již jednou zmiňovali, nemusíte se řídit nejnovějšími trendy. Trendy by v první řadě měly sloužit jako inspirace pro Vás v případě, že jste zamrzly na nějakém bodě při zařizování a nevíte se pohnout dál. Co je však priorita? Prioritou je to, abyste se cítili komfortně Vy ve Vámi obývaném prostoru. Někteří mají rádi minimalismus a proto se většinou nechávají inspirovat právě interiérovými designy, které nabízejí inspirace a tipy hledíc na nároky a preference minimalisty. Jiní zas preferují mix stylů a jsou s tím spokojeni. Nezapomeňte na to, že prvořadé je Vaše pohodlí a ne to, co preferují světoví designéři.

Nejdominantnějším prvkem v ložnici je postel. Na trhu můžete najít množství stylů postelí od klasických dřevěných přes čalouněné až po stále více populární tzv. Americké postele. Výběr je opravdu velmi bohatý a proto dbejte na to aby takový dominantní prvek byl odrazovým můstkem k ucelenému dokonalému celku.

Posteľ má mať najdominantnejšiu úlohu v celej miestnosti.
Posteľ má mať najdominantnejšiu úlohu v celej miestnosti.

Nábytek v místnosti je také velice klíčový. Ložnice by měla být v první řadě charakteristická vzdušností, která působí příznivě pro dokonalý odpočinek. Množství nábytku už dávno není in. Disponujte s nábytkem a s velikostí pokoje velmi opatrně. Nábytkářské obchody mají v nabídce i komplety, které dokonale ladí a proto usnadňují koupi svým potenciálním zákazníkům. Nejvhodnější volbou bude koupě takových kompletů. Pokud se však rozhodnete jít svou vlastní cestou, vzhledem na Vaše preference rozhodně nešlápnete vedle. Našim tipem však je to, abyste do místnosti neaplikovali přehnané množství nábytku. Ptáte se proč? Jak je již výše zmíněné, ložnice by měla být charakteristická svou vzdušností. Proto masivní kusy nábytku velmi rychle a nepozorovaně ubírají z této podstatné a žádoucí vlastnosti daného prostoru. Pokud ve Vašem domě či bytě nemáte možnost samostatného šatníku a je nutné mít umístěnou skříň v ložnici, sáhněte po maximálně jednom kuse skříně. Celkový počet nábytku v místnosti by neměl být vyšší než 5.

Vhodnou voľbou pri výbere skrine je tzv. vstavaná skriňa so zrkadlom na prednej strane, ktoré dokáže taktiež opticky zväčšiť spálňu.
Vhodnou voľbou pri výbere skrine je tzv. vstavaná skriňa so zrkadlom na prednej strane, ktoré dokáže taktiež opticky zväčšiť spálňu.

Závěsy. Mnozí to pokládají za zbytečnost. Opak je však pravdou. Na trhu je množství zajímavých druhů závěsů, které plní nejen funkci zatemnění, ale zároveň Vás mohou uchránit i před pohledy zvědavých sousedů. Závěsy jsou rovněž považovány za dokonalou tečkou na závěr při zařizování interiéru. Dotvoří příjemnou a útulnou atmosféru. Na to aby závěsy místnost zútulnili však nemají mít nejdominantnější roli. Tu roli přenechejte posteli. K dispozici jsou i tzv. ozdobné spony, které mají estetickou funkci a zároveň jsou i velmi nápomocné.

Závesy sú mimoriadne dôležité pre utvorenie dokonalého celku.
Závesy sú mimoriadne dôležité pre utvorenie dokonalého celku.

Kousek přírody v podobě květin ve Vaší ložnici je rozhodně vhodná volba. Při výběru květin bychom doporučovali sáhnout po menších květech. Mimořádně oblíbené jsou orchideje, hortenzie či dokonce růže. Pokud jste však rozhodnutí, že ve vaší ložnici chcete nekvetoucí květiny vhodnou volbou bude například aloe vera, zamiokulkas či dokonce šeflera paprskolistá. Alergie jsou velmi nepříjemnou záležitostí a právě proto jsou umělé květiny tou nejvhodnější volbou při řešení tohoto problému.

Zeleň dodá miestnosti ten pravý šmrnc
Zeleň dodá miestnosti ten pravý šmrnc

Barva na stěnách dokáže udělat divy. Chcete ložnici prosvětlit a rozjasnit sáhněte po světlých tónech a rozhodně nešlápnete vedle. Pravdou je, že takové světlé tóny dokonce dokáží opticky místnost zvětšit. Pokud však nechcete mít na stěnách "obyčejnou" bílou barvu, můžete sáhnout po různých odstínech béžové. Výběr je opravdu široký. Tmavé tóny barev si proto raději přenechte do jiných místností kde dodají ten pravý šmrnc.

Nestarnúca biela klasika je taktiež vhodnou voľbou.
Nestarnúca biela klasika je taktiež vhodnou voľbou.