Kontaktujte nás +420 245 501 696

TOP 7 tipů jak zútulnit vaši kancelář

Není tajomstvím, že většinu svého života strávíme právě ve svém zaměstnání. Zaměstnavatelé se různými formami snaží o to, aby se zaměstnanci cítili v práci co najlépe. Různé benefity, zajímavé workshopy nebo ovocné dny v týdnu již nejsou novinkou. My se Vám však v dnešním článku vynasnažíme dát pár tipů jak zútulnit interiér pracoviště.

Vzdušnost je již samozřejmostí

Přeplněné místnosti nábytkem už dávno nejsou in. Trendem je tzv. minimalistický styl. Nábytek, který není potřebný proto neumisťujte do kanceláří. Proud kreativity a myšlenek se uvolňují jednodušší v místnosti, jejíž charakteristickým rysem je zejména vzdušnost. Velká okna přes které budou do místnosti pronikat sluneční paprsky budou rozhodně to, co v svých kancelářích nutně potřebujete.

Dostatočne presvetlená miestnosť je kľúčom k úspechu.
Dostatočne presvetlená miestnosť je kľúčom k úspechu.

Barva místnosti

I když jsou pochmurné barvy jako šedá trendem, ne vždy je nutné se řídit najnovějšími trendy. Už vůbec ne pokud ji chcete aplikovat do místnosti kde se rozvíjí chod Vaší firmy. Jistotou, kterou rozhodně nešlápnete vedle je nestárnoucí klasika - bíla. Můžete však sáhnout i po jiných zářivých barvách jako například žlutá či hráškově zelená, ale právě takové výrazné barvy mohou mít nepříznivý efekt na kreativitu Vašich zaměstnanců. Jak jistě víme, vkus je u každého jiný a to co se líbi Vám se nemusí shodovat s vkusem Vašich zaměstnanců. Navíc pokud vsadíte na bílou barvu usnadní Vám to samotné zařizování kanceláře.

Vďaka bielej farbe na stenách budete zaručene spokojní Vy aj Vaši zamestnanci
Vďaka bielej farbe na stenách budete zaručene spokojní Vy aj Vaši zamestnanci

Vůně místnosti by neměla omotat, ale nadchnout

Naše smysly jsou mimořádně klíčové při provádění práce. Pokud chcete docílit co najlepší atmosféru, rozhodně byste neměli zapomínat ani na vůni. Doporučujeme použit svěží vůně s mírným květinovým závanem. Dejte však pozor aby té vůně nebylo až příliš. Může to mít nepřiznivý vliv na pozornost a koncentraci Vašich zaměstnanců. Vždyť jak se říká, méně je někdy více.

Zeleni stopku nedávejte

Staré dobré a samozřejmě známé. Mnozí designéři se ztotožňují s názorem, že právě díky rostlinám se kreatívní stránka lidí mnohem rozšiřuje a pracuje na plné obrátky. Faktem je, že mnozí umělci ve svých domovech mívajú mnoho kvetů.

Nejen praktická, ale hlavně estetická forma pomůže k ucelenému celku, který je více než jen žádaný. Horkým trendem jsou tzv. zelené stěny, které mohou sloužit jako vstupní brána do pracoviště v předsíni. Také však můžete sáhnout po květech většího vzrůstu jako například velmi oblíbená dracena či fíkus nebo právě naopak- menšího vzrůstu jako například peperomia, tchýnin jazyk nebo také agáve.

Zeleňou v interiéri rozhodne nešliapnete vedľa.
Zeleňou v interiéri rozhodne nešliapnete vedľa.

Nástěnka vízí & nápadů

Je prospěšné mít ve Vaší kanceláří místo, kde se zapisují nápady. Může se zdát, že tato nástěnka působí rušivě a nehodí se do celkového designu, ale opak je pravdou. Takový rušivý element rozbije zažité stereotypní a sterilní prostredí. Umístěte takovou nástěnku na místo, kde Vám padne zrak najčastěji. Nezapomeňte do blízké vzdálenosti umístit i fix. Nikdy totiž nevíte kdy Vám napadne myšlenka, která může být průlomová ve Vašem byznysu. A to klidně zítra nebo i o pár let.

Zaujímavé a hlavne praktické ozvláštnenie kancelárskych priestorov.
Zaujímavé a hlavne praktické ozvláštnenie kancelárskych priestorov.

Místnost by měla být co nejvíce osvětlena

Přirozené světlo je samozřejmě tou najlepší volbou. Co však dělat když Vaše prostory nedisponují dostatečným pronikem přirozeného světla? Na trhu můžete najít bezpočet různých druhů osvětlení. Pozor však dejte na to aby výsledný efekt nepůsobil gýčovo- což není cílem.

Dostatok svetla je veľmi kľúčová ku koncentrácií Vašich zamestnancov.
Dostatok svetla je veľmi kľúčová ku koncentrácií Vašich zamestnancov.

Konferenční místnost by rozhodně chybět neměla

Úspěch Vaší firmy tkví na každé maličkosti. Místnost určená na konferenční záležitosti je klíčovým bodem k dobru. V takové místnosti zvykne být umístěn maximálně stůl se židlemi. Vidíte to, jak se navzájem všechny body prepojují?

Takto štýlovo a nadčasovo môže vyzerať Vaša konferenčná miestnosť
Takto štýlovo a nadčasovo môže vyzerať Vaša konferenčná miestnosť