Kontaktujte nás info@hk-green.cz

Palma areca - jedinečnost a elegance

Palma Areca je rostlina, jejíž rodokmen sahá až z Madagaskaru. V našich končinách je však viditelná především jako klasická pokojová rostlina. Její stonky, které jsou zejména vzpřímené, připomínají unikátní rostlinu bambus. Tyto stonky bývají ukončené vějířovitými, obloukovitými, listy, které jsou vstřícně uspořádány. Listy dokáží dosáhnout délky až neuvěřitelných 1, 2 metru.

Z odnoží palmy rostou nové rostliny. Pokud rostlina roste ve svém přirozeném prostředí, dokáže dorůst do výšky neuvěřitelných 15 metrů. V pokojovém prostředí však doroste pouze do 10% oproti výši, když vyrůstá v přirozeném prostředí (150 centimetrů). Roste velmi pomalým tempem a je nenáročná na péči. Jako každá rostlina, i Palma Areca prispeva k lepšímu ovzduší, klimatu, v místnosti.

Rozmnožuje se dělením. Pokud se rostlina přesazuje, mladé rostliny se jednoduše dají oddělit od mateřských rostlin - tímto stylem se Palma Areca rozmnožuje. Abyste však zvýšili úspěch při rozmnožování, je vhodné aby mladé rostliny nebyly vyšší než 30 centimetrů. Palmu Areca je třeba přesazovat každý druhý rok a to na jaře, vždy do větší nádoby.

Během období vegetace je třeba aby byla Palma umísťována na dobře jasně filtrovaném místě. V zimě jí však nezaškodí ani když bude vystavována přímému, ostrému, slunečnímu světlu. Palma vyžaduje teplotu nad 16 ° C a také vyšší vlhkost.

Vyžaduje si zeminu, která je propustná, smíšená s podílem rašeliny, pískem a listovkou. Zalévat Palmu třeba především intenzivně, ve větším množství, avšak v zimním období vyžaduje vody méně - tehdy je třeba snížit množství vody tak o třetinu. Jelikož tato unikátní rostlina vyžaduje vysokou vlhkost, je nutné květináč umístit na misku, která je naplněna zvlhčovacími kamínky. Hnojit se doporučuje během vegetačního období, to znamená v létě, a to klasickým, tekutým hnojivem, které je zředěné na koncentraci 50%.

Škůdci a nemoci

Když se na rostlině objevují hnědé konce listů, měli byste zpozornět. Indikuje to zejména to, že v pokoji je příliš suchý vzduch. V tomto případě je pochopitelně nutné zvýšit vlhkost v místnosti, kde se daná rostlina nachází. Vhodným řešením bude i to, pokud začnete s rosením listů. Listy, které hnědnou - odumírají, neodstraňujte trháním, jednoduše je jen odstihnite.

Pokud se vám na rostlině objevily skvrny, důvodů může být několik. Může jít o přelití rostliny, zalévání příliš tvrdou vodou nebo dokonce nachlazení rostliny. Žloutnutí listů je zapříčiněno nevyváženou, nesprávnou výživou.

Pokud se listy přeměňují na stříbřité, s největší pravděpodobností tuto rostlinu napadl škůdce - roztoč. I v tomto případě Palme pomůže pokud zvýšíte vlhkost.

Zdroj informací: MojeRastliny

Na trhu se nachází množství druhů Palem Areca s jednotlivými druhy.

Umělá Palma Areca betelový je vysoká 160-170 centimetrů včetně květináče o průměru přibližně 80 centimetrů. Díky 50 filigránové listem působí palma jako skutečná. Je to velmi atraktivní pokojová rostlina. Listy jsou tmavě a světle zelené barvy, aby bylo lépe vidět čerstvé listy. Palma má 7 umělých kmenů a listy začínají přibližně po 60 cm od země. Palma vypadá velmi přirozeně a jako celek je poměrně hustá. Listy mohou být podle potřeby ohýbat. Dodávaný základní květináč je v rozměru 17 x 20 centimetrů.

Areca betelová.
Areca betelová.

Tato umělá palma Areca betelový je dostupná v různých velikostech. K dispozici je ve velikosti 190 centimetrů a 210 centimetrů.

Na rozdíl od Areca betelových, je na trhu i Areca, která je ve velikosti 100 centimetrů. Celková výška palmy je přibližně 100 cm s průměrem koruny kolem 50 cm. 27 různě dlouhých a různě širokých palmových listů je vybavených menšími 243 palmovými listy. Palme to dává jemný, ale zároveň hustý vzhled. Listy jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu. Obzvláště pozoruhodné jsou malé detaily, jako jsou tvar, barva listů. Ve spodní části kmene jsou zpracovány dřevnaté konce stonků ze skutečných palem. Listy jsou vyrobeny z nepromokavého PE materiálu, díky čemuž je tato rostlina vhodná pro chráněné venkovní plochy. Není vhodné pro větrné místa, protože listy se mohou odtrhnout. V závislosti od výrobce se rostlina dodává v ozdobném květináči nebo základním plastovém květináči. Doporučujeme vhodnou výsadbu a hydrogranulát nebo jiný plnicí materiál.

Umelá palma Areca.
Umelá palma Areca.

Umělá palma Areca je vysoká přibližně 120 cm (měřeno od země) a je vyrobena z 13 textilních lístků. Obzvláště pozoruhodné jsou velmi pěkné filigránové textilní listy různých délek. Ty začínají už nízko nad květináčem. Dlouhé listy v horní oblasti způsobují, že palma vypadá velmi expanzivní. Listy lze ohýbat podle přání. Výška palmy včetně květináče je přibližně 120 cm. Počet palmových listů je 13 ks. Průměr palmy je kolem 100-120 cm. Začátek listování je přibližně po 35 cm.

Palma Areca 120 centimetrov.
Palma Areca 120 centimetrov.

Palmy Areca jsou jedním z nejpopulárnějších druhů palem na dekoraci interiéru díky jejich hustotě. Palmové listy jsou vyrobeny z textilního materiálu a velmi dobře kopírují skutečné listy. Palma, která původně pochází z tropických lesů, dodá vašemu domovu trochu exotický nádech. Naše umělá palma areka je vyrobena z plastových kmenů ve tvaru trubky a mírně žltkastozelených dlouhých stonků, které nesou mírně zakřivené listy vyrobené z plachtoviny. Na třech hlavních kmenech je reprodukované textilní palmové vlákno, díky čemuž vypadá dlaň ještě reálnější. Umělá palma Areca je v přírodní barvě, tvaru listu a reliéfu listů, a proto je velmi krásnou a podrobnou replikou skutečné palmy. Výška palmy včetně květináče je přibližně 150 cm . Průměr palmy je kolem 80 - 90 cm. Palma je vybavena 24 listy a 4 výhonky. Velikost listů je o rozměru přibližně 35 x 25 cm a 47 x 27 cm. Základní květináč je o rozměru 17 x 20 cm (VxHM). Listy jsou pevně svázány pro bezpečnou přepravu. Jednotlivé listy jsou velmi dobře modelované a dělají tuto rostlinu zdánlivě skutečnou. Plnost neboli hustotu palmy si můžete sami určit a přizpůsobit ji požadovanému vkusu.

Umelá palma Areca vo veľkosti 150 centimetrov.
Umelá palma Areca vo veľkosti 150 centimetrov.

Palmy Areca patří mezi nejoblíbenější druhy palem na zdobení bytových a obchodních prostor. Listy jsou vyrobeny z plachtoviny a detailně tak reprodukují původní skutečné. Díky 19 jemně vějířovitým listem má palma pěknou hustotu. Palma Areca je realistické barvy, tvaru listu a reliéfu listu, a proto je krásnou a podrobnou replikou skutečné palmy. Celková výška palmy včetně květináče je 170 cm . Počet listů na palmě je 19 kusů plus 3 nové výhonky. Velikost listů je přibližně 55 x 27 cm a jsou vyrobeny z plachtoviny. 3 plastové kmeny jsou obaleny umělým palmovým vláknem. Průměr palmy je přibližně 90 - 100 cm. Začátek listování začíná přibližně po 50 cm.

Palma Areca vo veľkosti 170 centimetrov.
Palma Areca vo veľkosti 170 centimetrov.

Palmové listy velmi dobře kopírují skutečné listy. Použitím 2 skutečných dřevěných kmenů se samostatnými výškami, které jsou s množstvím palmových listů, vypadá tato replika Palmy Areca velmi hustá a luxusní. Listy mají individuální stopky, a proto se mohou ohýbat do tvaru podle vašich vlastních potřeb (těsně přiléhající a husté nebo dále oddělené a vzdušné). Celková výška je asi 225 cm od země s průměrem asi 110 cm. Rostlina se dodává v základním plastovém květináči. Ilustrované květináče jsou k dispozici. Použitím vysokého květináče může celková výška palmy snadno dosáhnout kolem 275 - 300 cm. Palma je vybavena 1 100 listy.

Tato unikátní palma ve velikosti neuvěřitelných 225 centimetrov se především hodí do interiéru restaurací, hal, nákupních center a všude tam, kde chcete aby sklidila svůj úspěch.

Palma Areca vo veľkosti 225 centimetrov.
Palma Areca vo veľkosti 225 centimetrov.

Na závěr to nejlepší. Palmy Areca Royal jsou unikátem, které rozzáří každý kout. Nabízíme je ve velikosti 120 centimetrů a 180 centimetrů .

Jak již název napovídá, palma Royal Areca je královnou palem Areca. Palmové listy jsou obzvláště husté a široké a stopky jsou obzvláště dlouhé. Díky velkému počtu palmových listů a velikosti jednotlivých listů je tato palma obzvláště expanzivní a huňatá. Umělá palma Areca je díky svým 24 (pokud jde o 120 centimetrovou palmu) nebo 45 (pokud jde o 180 centimetrovou palmu) silným listem jedním z nejpopulárnějších typů palem na dekoraci interiéru. Palmové listy jsou různé délky a začínají krátkými výhonky přímo nad květináčem. Listy různých délek mají individuální stopky, a proto se dají úžasně ohnout do tvaru podle vašich vlastních potřeb (těsně přiléhající a husté nebo dále oddělené a vzdušné).

Palma Areca Royal vo veľkosti 120 centimetrov.
Palma Areca Royal vo veľkosti 120 centimetrov.
Palma Areca Royal vo veľkosti 180 centimetrov.
Palma Areca Royal vo veľkosti 180 centimetrov.

Proč se rozhodnout pro umělou palmu areca?

Minimální péči, žádný strach o napadení škůdci a nerozeznání od klasické živé palmy Areca je jen maličkost, která vás určitě přesvědčí ke koupi. Široká škála produktů v různých provedeních vám zaručí to, že se nebudete umět rozhodnout, která je nakonec ta, která zpříjemnit váš domov.

Nevýhodou, která je však zanedbatelná je to, že umělá palma Areca vám i přes své kráse a všem benefitem, nedokáže cirkulovat a zlepšovat klima v ovzduší.