Kontaktujte nás +420 245 501 696

Umělý strom Olivovník 120 cm

Sleva
40 %
Původně
2 059 Kč
Dnes jen
1 229 Kč s DPH
1 015,70 Kč bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Patří do čeledi olivovité a rodu Oliva. Olivovník je stálezelený strom, který dosahuje výšky 5 až 10m. Kmen je nízký s šedozelenou rozpukanou kůrou. Koruna je bohatě rozvětvená, nepravidelná, vejčitá až kulatá. Listy jsou kožovité a tvrdé, elipsovité až kopinaté, na spodní straně šedozelené, na vrchní straně tmavozelené. Listy jsou neopadavé a dosahují délky 8 cm. Květy jsou drobné, voňavé, žlutobílé. Plodem je dužnatá peckovice kulovitého až vejčitého tvaru, která obsahuje velké množství oleje. Plody se nazývají olivy.

Výskyt

Olivovník pochází z Íránu, odtud se rozšířil do Středomoří. Afrika je druhým kontinentem, kde se olivovník původně nacházel, avšak zde rostly divoké odrůdy a to na území dnešního Egypta a Etiopie. Dnes je rozšířen na mnoha místech – Středomoří, Afrika, Střední a Jižní Amerika, hlavně Mexiko a Peru. Divoké odrůdy se nacházejí v dubových lesích. Je to teplomilná rostlina, vyskytuje se často na kamenitých a suchých půdách. Roste velmi pomalu a dosahuje velmi vysokého věku.

Parametry

Náš umělý strom Olivovník má výšku 120 cm včetně plastové vložky ve které je dodáván a její průměr je 15,13 cm. Kmen je zeleno-šedé barvy, vyrobený z plastu. Na 11 větvích jsou vysoce kvalitní textilní olivové listy stejně jako pravé listy olivovníku reprodukované v horní části tmavě zelenou barvou a ve spodní části bledě zeleným tónem. Je třeba zdůraznit podrobnou velikost a reliéf dopisu. Olivové plody na stromě jsou černé barvy. Kvůli mnoha malým detailům a kvalitnímu zpracování je strom dokonalou replikou olivového keře.

Umístění

Olivovník se stal novým módním trendem pro své jemně zbarvené listí, které krásně doplní každý interiér. Vhodný je do jakékoli místnosti, ať už v domácnosti, nebo komerčních prostorách. Tento strom je jeden z nejoblíbenějších stromů vůbec. Navíc nepotřebuje žádnou údržbu a vydrží vám celé roky.

Kombinace

Umělý strom Olivovník lze skvěle kombinovat s jakoukoli rostlinou či stromem. Určitě neuděláte krok vedle pokud mu za společníka zvolíte umělý Fikus, Šefleru, nebo Dracenu. S pomocí kombinací barev můžete vytvořit příjemné prostředí nebo klidnou atmosféru. Z kvetoucích rostlin se k Olivovníku skvěle hodí například Lopatkovec, ale také Střelice. Neméně důležitý je výběr správného květináče. Díky jeho nízké výšce můžete klidně zvolit vysoký květináč. Všechny zmíněné produkty naleznete na naší internetové stránce.

Parametry

Kód produktu 20096
Výška 110 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 13 cm
Priemer vložky 15.13 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Počet listov 330 ks
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
UV Ochrana nie

Recenze

0 z 5
Tento produkt nemá žádné hodnocení. Buďte první kdo ho ohodnotí!