Kontaktujte nás info@hk-green.cz

Umělý strom Fíkovník 120 cm

Sleva
40 %
Původně
2 109 Kč
Dnes jen
1 259 Kč s DPH
1 040,50 Kč bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Je tropický strom z čeledi morušového s rozsáhlou korunou, vysoký obvykle do 10 metrů, maximálně 15 metrů. Listy jsou jednoduché tří- nebo pětilaločný, dlouhé 10 až 30 cm. Kmen je světle šedý, později hnědošedá, rozpraskaný. V paždí tmavozelených dekorativních listů se na jaře tvoří malé zelené plody hruškovitého tvaru. Ty později zežloutnou, respektive mohou zbarvit až do fialova (podle odrůdy). Čerstvou figu z vlastního stromu si můžete dát v srpnu až říjnu, kdy plody dozrávají. Výjimečné na fíkovníku je to, že v létě se na něm nasazuje druhá úroda fíků.

výskyt

Původem je ze Středního východu a západní Asie, ale už od starověku se kultivuje a dnes se pěstuje po celém světě jako okrasná rostlina a ovocný strom. Na lokálních místech v Asii a Severní Americe se stal naturalizovaným druhem. Dnes ji najdeme zdomácnělou v pase území od západního Středomoří po severovýchodní Indii. Pěstuje se několik století i na Slovensku v teplých oblastech ve vinicích nebo na různých chráněných místech, ale její pěstování u nás není rentabilní a fíkovník často vymrznout.

parametry

Náš umělý strom Fíkovník má výšku 120 cm včetně základního plastového květináče, který má průměr 15,24 cm. Povrch umělého substrátu je pokryt imitací mechu. Má jeden kmen šedozelené barvy a je vyroben z plastu. 72 listů v přírodně zelené barvě tvoří krásnou korunu. Tyto umělé listy jsou velmi příjemné na dotek a působí velmi přirozeným dojmem. Elegance tohoto umělého stromu vynikne výběrem správného květináče, který určitě najdete v naší široké nabídce.

umístění

Umělý strom Fíkovník je určen do interéru. Zkrášlí každý prostor vaší domácnosti. Pokud ho umístíte do haly nebo chodby, vstup bude vypadat opravdu luxusně. Je ideální do kanceláře, hotelů, restaurací, ale i do zimní zahrady. Svým realistickým vzhledem zaujme hned na první pohled. Tato rostlina je velmi oblíbená a díky své hustotě se dá použít k oddělení prostoru, případně na zakrytí různých nedostatků v místnosti.

kombinace

V prostorné obýváku si můžete vytvořit kompozici, která vám ve chvilce promění váš domov v oázu klidu. O Fíkovník si navíc nemusíte dělat žádné starosti a aby byl stále krásný, bohatě postačí, když občas otřete listy od prachu, nebo použijete speciální sprej na lesk rostlin a zároveň i proti prachu. Najdete ho v našem e-shopu.

Tento strom doporučujeme kombinovat s umělým krotony a umělým bambusem v pozadí. Menší umělé rostliny jako např. Anthurium, Eukalyptus v popředí vizuálně rozšíří prostor. Všechny tyto rostliny vám nabízíme na naší stránce.

Parametry

Kód produktu 20059
Výška 120 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 13 cm
Priemer vložky 16 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 6 cm
Výška listu 22 cm
Šírka listu 17 cm
Počet listov 72 ks
Materiál listu plast
Počet púčikov 4 ks
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Farba púčika zelená
Výška kmeňa / stonky 95 cm
Farba vložky čierna

Recenze

0 z 5
Tento produkt nemá žádné hodnocení. Buďte první kdo ho ohodnotí!