Kontaktujte nás +420 245 501 696

Umělý strom Fíkus liána 120 cm

Sleva
40 %
Původně
2 479 Kč
Dnes jen
1 479 Kč s DPH
1 222,31 Kč bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Fíkus známý také pod označením Fíkovník je velmi stará kulturní rostlina. Fíkovník obyčejný je opadavý strom nebo keř, vysoký obvykle do 10 m, maximálně 15 m. Listy jsou jednoduché tří- nebo pětilaločný, dlouhé 10 až 30 cm. Borka je světle šedá, později hnědošedá, rozpraskaná. Některé zdroje uvádějí, že jde o jednodomé rostlinu, jiné, že jde o dvoudomou rostlinu. Fíkovník má - podobně jako další Fíkovníky - složený plod, který se nazývá Figa. Míza a nezralé ovoce jsou jedovaté. Míza dráždí oči.

výskyt

Původem je ze Středního východu a západní Asie, ale už od starověku se kultivuje a dnes se pěstuje po celém světě jako okrasná rostlina a ovocný strom. Na lokálních místech v Asii a Severní Americe se stal naturalizovaným druhem. Dnes ji najdeme zdomácnělou v pase území od západního Středomoří po severovýchodní Indii. Pěstuje se několik století i na Slovensku v teplých oblastech ve vinicích nebo na různých chráněných místech, ale její pěstování u nás není rentabilní a fíkovník často vymrznout.

parametry

Náš umělý Fíkus je včetně květináče vysoký 120 cm. Dodává se v základním plastovém květináči, jehož průměr je 17,78 cm. Povrch umělého substrátu je pokryt dekorativním keramzitem. Jeho tři kmeny jsou vyrobeny z přírodního dřeva a nachází se na nich 774 krásných přírodně zelených silikonových listů ve dvou odstínech, které jsou vypracované do posledního detailu. Náš umělý Fíkus vypadá velmi realisticky až k nerozeznání od živého.

umístění

Fíkus patří dlouhodobě k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám i díky tomu, že nabízí krásnou zelenou texturu lesklých listů na větvích, které obvykle vyrůstají z jednoho kmene, takže připomínají malý strom. Náš umělý Fíkus je určen do interiéru. Hodí se do domácnosti, zimní zahradu, ale také si s ním můžete zpříjemnit i kancelář či jiné pracoviště.

kombinace

Fíkus je rostlina, která umí vyniknout v prostoru i sama. Fíkus k sobě často nepotřebuje společníka. Dá se však kombinovat v podstatě s každou zelení. Sekne mu kombinace s jakýmikoliv palmy z naší nabídky, ale můžete zvolit i spojení s Difenbachiou či Dracena. Rozhodně neuděláte krok vedle. Správně zvolený květináč dokáže krásně podtrhnout krásu Fíkusu. Velký výběr květináčů najdete iu nás v nabídce.

Parametry

Kód produktu 20080
Výška 124 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 14 cm
Priemer vložky 17.9 cm
Materiál vložky plast
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky drevo
Počet listov 774 ks
Materiál listu plast
Šírka kvetu 4 cm
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy hnedá
Farba listu zelená
Výška kvetu 7.5 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenze

0 z 5
Tento produkt nemá žádné hodnocení. Buďte první kdo ho ohodnotí!