Kontaktujte nás +420 245 501 696

Umělá palma Areca 150 cm

Sleva
40 %
Původně
2 929 Kč
Dnes jen
1 749 Kč s DPH
1 445,45 Kč bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Areka je rod rostlin z čeledi A Reková zahrnující asi 50 druhů. Četné kmeny palmy jsou keřového rozvětvené, její listy jsou rozděleny do mnohočetných lesklých vějířovitě článků, jsou vstřícné. Areková palma je štíhlá a dorůstá do výšky až 25 metrů . Kmen má 20-30 cm v průměru. Listy jsou zpeřené, široké až 10 cm, dlouhé 1,5 až 2 metry. Areková palma je pěstována jako zemědělská rostlina na lehkých půdách ve vlhkých oblastech. Pěstuje se jako okrasná rostlina v zahradách v tropických a subtropických oblastech a jinde v interiéru jako pokojová rostlina . Někdy se jí kvůli tvaru listů říká motýlí palma.

výskyt

Areková palma je původem z Malajsie, ale pěstuje se v celé tropické Asii , Oceánii a východní Africe . Typická vějířovitá palma rostoucí v Přední i Zadní Indii, Pákistánu, na Cejlonu, v Číně, Taiwanu, Malajském poloostrově. Kultivovaná je iv mnoha tropických i subtropických oblastech, pokud to dovoluje klima. Nejvíce je rozšířená v Thajsku, Vietnamu, Malajsii, Barmě a Srí Lance. Nyní začíná pěstovat i na východě Afriky. Asiaté užívají Arek denně, stejně jako my pijeme kávu.

parametry

Naše umělá palma Areca je 150 cm vysoká včetně květináče. Dodává se v základním plastovém květináči o průměru 12,70 cm, na povrchu umělého substrátu s imitací mechu. Sedm kmenů je vyrobených z přírodního dřeva a 27 listů je z kvalitního plastu, ale na dotek i na pohled působí velmi reálné, jelikož palma má listy ve dvou odstínech přírodní zelené barvy.

umístění

Umělá palma Areca je určena do interiéru. Je ideálním doplňkem do vašeho domova, kanceláře, nebo i ordinace. Její umístění je vhodné všude tam, kde chcete mít trochu zeleně, ale kde není možné se o živou rostlinku starat, ať už pro nedostatek světla, nebo nedostatek času. Zajistí dlouhou životnost - a to vše s nulovými nároky na údržbu.

kombinace

Arekové doporučujeme kombinovat s různými druhy palmových stromů jako například LIVOSTIN nebo Kapradí stromové, případně palmami dle vlastního výběru. S každou zelení budou spolu vytvářet harmonický interiér. Areka ovšem k sobě nepotřebuje společníka. Umí dokonale vyniknout v prostoru i sama. Vhodné však je umístění do dekoračního květináče. Správně zvolený květináč dokáže krásně podtrhnout krásu palmy. Velký výběr květináčů naleznete u nás v nabídce na naší internetové stránce.

Parametry

Kód produktu 20008
Výška 150 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 11 cm
Priemer vložky 12.5 cm
Počet kmeňov / stoniek 7 ks
Materiál kmeňa / stonky drevo, plast
Výška vetvy 16 cm
Počet vetiev 27 ks
Materiál vetvy plast
Výška listu 37 cm
Šírka listu 16 cm
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 23 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenze

0 z 5
Tento produkt nemá žádné hodnocení. Buďte první kdo ho ohodnotí!