Kontaktujte nás +420 245 501 696

Umělý strom Fíkus liána 150 cm

Sleva
10 %
Původně
2 849 Kč
Dnes jen
2 569 Kč s DPH
2 123,14 Kč bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Ficus Benjamin je křovina nebo stromová rostlina pěstována široce jako okrasná, která patří do čeledi Moraceae. Fíkus Benjamín je vždy zelený dekorativní strom, který patří k nejoblíbenějším bytovým rostlinám. Má mírně povislá větvičky a vejčité Hrot listy. Ficus je rostlina s mělkými kořeny, listovou strukturou a širokým, stále zeleným listem, se světlou, mírně šedavě hladkou kůrou. V divokých podmínkách rostlina dosahuje výšky 15-20 m. Vyhovuje mu světlé místo, ne však přímé sluneční paprsky. Pestrolisté formy potřebují více světla a umístění na teplém místě. Fikus Benjamina vyžaduje mírné vlhko, světlo, žádný průvan a teploty minimálně 10 stupňů celsia.

výskyt

Fíkus je původem z Asie a Austrálie, konkrétně Indie, Jaba a Bali. Stejně jako ze severu a jihu Austrálie, Bhútánu, Kambodže, Číny, Filipín, Laosu, Malajsie, Nepálu, Nové Guineje, Thajska, Vietnamu a Pacifiku.V přírodních podmínkách se nachází v tropických lesích s průměrnými nadmořskými výškami 400-800 metrů nad mořem. Rozvíjí se na písčitých a vápenatých půdách podél řek a potoků; jak rostlinné ornamenty se jeho pěstování rozšířilo celosvětově. Je to okrasná rostlina, která je díky svému atraktivnímu tvaru a toleranci k různým podmínkám prostředí velmi ceněna jako pokojová rostlina.

parametry

Náš umělý strom Fíkus Benjamin já včetně květináče vysoký 150 cm. Dodává se v základním plastovém květináči, jehož průměr je 20,32 cm. Na povrchu umělého substrátu je doplněn dekorativním keramzitem. Na kmeni z přírodního drevasa nachází 1200 přírodně zelených listů na okraji zbarvených bíle, což je pro tento Fikus velmi typické. Listy jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu, ale k nerozeznání od živých.

umístění

Umělý Fíkus je určen do interiéru. Je to jeden z nejoblíbenějších stromů do domácnosti. Svou přirozenou krásou osvěží každý prostor. Uplatní se v obývacích pokojích, jídelnách a halách, případně v zimních zahradách. Vyniknou především jako solitéry ale můžete je kombinovat is jinými rostlinami z naší nabídky.

kombinace

Fíkus doporučujeme kombinovat s různými variantami jiných druhů fíkus z naší nabídky. Umí vyniknout i samostatně, ovšem skvěle se k němu hodí kromě zmíněných fíkus i další "stálezelené" umělé stromy jako například difenbachie, Alokázie či Zamiokulkas. Jelikož náš umělý Fikus má barevně výrazné listy, vhodné je volit dekorativní květináč především jednobarevný, případně s jemným vzorem. Vyberte si z naší široké nabídky.

Parametry

Kód produktu 20082
Výška 150 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 17 cm
Priemer vložky 20.1 cm
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky drevo
Výška listu 7.5 cm
Šírka listu 4.5 cm
Počet listov 1200 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy hnedá
Farba listu zelená, biela
Výška kmeňa / stonky 60 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenze

5 z 5
5 1x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x
1 hodnocení