Kontaktujte nás +420 245 501 696

Umělý strom Dracena 180 cm

Sleva
9 %
Původně
3 339 Kč
Dnes jen
3 039 Kč s DPH
2 511,57 Kč bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Dracena je oblíbená pokojová rostlina, původ názvu rostliny pochází ze starověkého řeckého slova Drakaina nebo "dračice", díky červené gumovitý pryskyřici v stoncích Dracena, kterou přirovnávali ke krvi draka. Před několika staletími se tato pryskyřice používala jako zubní pasta, barvivo i lék. Dnes se stále používá jako fermež a při světlotisk. Péče o Dracenu je poměrně jednoduchá a může dokonce přežít i určité zanedbávání. Pozornost v místnosti poutá nejen její svěží zeleň s krásnými barevnými vzory, ale Dracena zlepšuje i kvalitu ovzduší. Pravidelné utírání horní i spodní části listů vlhkým hadříkem dovolí rostlině volně vyměňovat vzduch v místnosti. Díky svým charakteristickým listem ve tvaru meče a minimálním požadavkům na péči, je Dracena téměř dokonalá pokojová rostlina.

výskyt

Dracena je původem z Madagaskaru a dalších ostrovů Indického oceánu. Přirozeně roste pouze v teplých podnebných pásmech. Přestože v přirozeném prostředí dosahuje slušnou výšku, v interiéru je mnohem menší. Například Dracaena fragrans (Dracena voňavá), v tropických částech Afriky dosahuje výšky až 15 metrů, zatímco v interiéru je 1 - 1,8 m vysoká.

parametry

Naše umělá Dracena je vysoká 180 cm včetně květináče. Skládá se ze 3 kmenů, které jsou vyrobeny ze zeleného plastu. Listy jsou vyrobeny také z plastového materiálu, který je na dotek jako živý. Počet listů je 61 ks. Jsou krásné podlouhlé, mečovitého tvaru. Listování začíná na vrcholu kmene. Je to dokonalá replika živé verze této palmy. Tato Dracena se dodává v základním plastovém květináči o průměru 20,32 cm, spolu s umělým substrátem, který je pokrytý mechem.

umístění

Naše Dracena vám velmi pěkně vyplní otevřené a prosvětlené místnosti. Díky svému realistickému vzhledu bude krásnou ozdobou vaší domácnosti či kanceláře a i zapomenete, že tato rostlina je vlastně umělá. Nádherně se vyjímá na podstavcích, v obývacích pokojích a jídelnách, vždy v nejvíce reprezentativních částech bytu nebo domu. Naše Dracena vám zaručeně přinese exotiku a to přímo k vám domů.

kombinace

Dracénu doporučujeme kombinovat s jinými rostlinami, které mají své přirozené prostředí na ostrovech nebo na místech, kde je suché podnebí jako např. různé Kaktusy, Dracena nebo Juky. Také příjemně působí samostatně, neboť její nádherné podlouhlé listy jsou již samy o sobě překrásná dekorace. Není náhoda, že Dracena patří mezi ty nejoblíbenější pokojové rostliny vůbec. Naše Dracena se velmi dobře doplňuje is květináči v zemitých barvách. Také se dá pěkně doplnit o dekorativní štěrk světlé barvy, který pěkně dotvoří tuto nádhernou rostlinu. Květináče, dekorativní štěrk, jakož i ostatní zmíněné produkty najdete v nabídce na naší internetové stránce.

Parametry

Kód produktu 20075
Výška 180 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Priemer vložky 19.8 cm
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 60 cm
Šírka listu 9 cm
Počet listov 61 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba listu zelená
Výška kmeňa / stonky 75 cm
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenze

0 z 5
Tento produkt nemá žádné hodnocení. Buďte první kdo ho ohodnotí!