Kontaktujte nás +420 245 501 696

Umělá palma Livistona mini 160 cm

Sleva
40 %
Původně
4 839 Kč
Dnes jen
2 899 Kč s DPH
2 395,87 Kč bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Palma Livistona pochází z Indonésie a Malajsie, dorůstá až do výšky 20 metrů. Začala se k nám dovážet poměrně nedávno jako okrasná palma. Jsou to solitérní, spíše vyšší palmy s vějířovitě listy a přímým kmenem, který je krubý 5 až 60 cm. Jednotlivé segmenty listů jsou na konci často roztřepené a charakteristicky převislé.

Livistona jsou v tropech a subtropech často pěstovány jako okrasné palmy. Mají velmi ostnaté stopky, ale s věkem trny na stopkách ubývají. Ve světě je tento druh palem velmi oblíbený.

Její pěstování je však poměrně náročné, má raději tropické podmínky. Rostlinu bychom však neměli vystavovat přímému slunci. Jako malé totiž ve své domovině tyto palmy rostou jako podrostu tzn. že okolní vegetace jejich zastiňuje. Pokud je však rostlina už starší a její široké listy dosahují kolem 50 cm, slunce jí už pak v tomto období nepřekáží.

výskyt

Rod Livistona zahrnuje v současném pojetí 28 druhů. Je rozšířen v tropické Asii, Austrálii a severovýchodní Africe. Areál rozšíření v Asii sahá od severovýchodní Indie a jižní Číny po jižní Japonsko a přes Indočínu a Filipíny po Sumatru a Borneo. Druh Livistona carinensis se vyskytuje v jižní části Arabského poloostrova v oblasti Jemenu av Africe v severovýchodním Somálsku a Džibuti. V Austrálii je rod Livistona rozšířen v severní a východní části kontinentu a zasahuje i na jih Nové Guineji. Livistona rostou v tropech a subtropech na široké škále stanovišť, v nížinných i horských deštných lesích, podmáčených rašelinových lesích i na savanách.

parametry

Umělá palma Livistona má výšku včetně květináče 160 cm. Skládá se z 15 kmenů z přírodního dřeva a plastu a ze 41 listů z plastu, které jsou na dotek jako živé. Palmové listy velmi dobře kopírují skutečné listy palmy nejen svým tvarem ale i přírodní zelenou barvou. Díky listem vypadá palma skutečně nádherně. Aby byla palma ještě přirozenější, její vnitřní strana je opatřena pravým dřevem a pravými vlákny. Je určena do interiéru. Dodáváme ji v základním květináči o průměru 20,3 cm, na povrchu s imitací mechu. Doporučujeme dokoupit dekorativní květináč z našeho sortimentu.

umístění

Palmy s vějířovitými listy jsou jedním z nejpopulárnějších druhů palem na dekoraci interiéru díky jejich hustotě a jedinečnému vzhledu. Je jako stvořená pro krásnou dekoraci v každé místnosti. Tato palma je přitažlivá bez ohledu na to, kde je situována. Velmi jí sluší umístění například do světlých hal nebo do reprezentativních prostor. Zkrášlí však skutečně jakoukoliv místnost a zároveň jí dodá příjemný nádech exotiky, který tak milujeme.

kombinace

Doporučujeme barevné provedení dekorativního květináče, který si můžete vybrat z naší nabídky. Také vám doporučujeme zvolit vhodnou dekorativní výsadbu jako jsou například materiály: keramzit, hydrogranulát nebo dekorační kamínky, či barevná kůra. Tyto ozdobné materiály samozřejmě najdete také v naší nabídce. Dokáží velmi pěkně podtrhnout a tak zvýraznit krásu každé rostliny se kterou je zkombinujete.

Parametry

Kód produktu 20002
Výška 160 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 17 cm
Priemer vložky 19.5 cm
Počet kmeňov / stoniek 15 ks
Materiál kmeňa / stonky drevo, plast
Výška vetvy 45 cm
Výška listu 20 cm
Šírka listu 35 cm
Počet listov 41 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Farba vložky čierna

Recenze

0 z 5
Tento produkt nemá žádné hodnocení. Buďte první kdo ho ohodnotí!