Kontaktujte nás info@hk-green.cz

Umělý strom Dracena 160 cm

Sleva
40 %
Původně
4 089 Kč
Dnes jen
2 449 Kč s DPH
2 023,97 Kč bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Dracena je oblíbená pokojová rostlina, původ názvu rostliny pochází ze starověkého řeckého slova drakaina nebo "dračice", díky červené gumovitý pryskyřici v stoncích dracény, kterou přirovnávali ke krvi draka. Před několika staletími se tato pryskyřice používala jako zubní pasta, barvivo i lék. Dnes se stále používá jako fermež a při světlotisk. Dracena je také známá jako Píseň Indie a Pleomele. Péče o Dracenu je poměrně jednoduchá a může dokonce přežít i určité zanedbávání. Pozornost v místnosti poutá nejen její svěží zeleň s krásnými barevnými vzory, ale Dracena zlepšuje i kvalitu ovzduší. Pravidelné utírání horní i spodní části listů vlhkým hadříkem dovolí rostlině volně vyměňovat vzduch v místnosti. Díky svým charakteristickým listem ve tvaru meče a minimálním požadavkům na péči, je dracena téměř dokonalá pokojová rostlina.

výskyt

Dracena je původem z Madagaskaru a dalších ostrovů Indického oceánu. Přirozeně roste pouze v teplých podnebných pásmech. Přestože v přirozeném prostředí dosahuje slušnou výšku, v interiéru je mnohem menší. Například Dracaena fragrans (Dracena voňavá), v tropických částech Afriky dosahuje výšky až 15 metrů zatímco v interiéru je 1 - 1,8 m vysoká.

parametry

Naše Dracena je vysoká 180 cm včetně květináče. Skládá se ze 3 kmenů které jsou vyrobeny ze zeleného plastu. Zhruba v polovině palmy začíná listování. Listy jsou vyrobeny z plastového materiálu který je na dotek jako živý a jsou v počtu 61 kusů. Listy jsou krásné lemované kontrastní světle zelenou barvou a listování začíná už od spodu rostliny. Je to dokonalá replika živé verze této palmy. Umělá Dracena se dodává v základním plastovém květináči o průměru 20,32 cm, spolu s umělým substrátem, který je pokrytý mechem.

umístění

Naše Dracena vám velmi pěkně vyplní otevřené a prosvětlené místnosti. Díky svému realistickému vzhledu bude krásnou ozdobou vaší domácnosti či kanceláře a i zapomenete, že tato rostlina je vlastně umělá. Nádherně se vyjímá na podstavcích, v obývacích pokojích a jídelnách, vždy v nejvíce reprezentativních částech bytu nebo domu. Naše Dracena vám zaručeně přinese exotiku a to přímo k vám domů.

kombinace

Dracenu doporučujeme kombinovat s jinými rostlinami, které mají své přirozené prostředí na ostrovech nebo na místech, kde je suché podnebí jako např. různé Kaktusy, Dracena nebo Juky. Také příjemně působí samostatně, neboť její nádherné dvoubarevné listy jsou již samy o sobě překrásná dekorace. Není náhoda, že Dracena patří mezi ty nejoblíbenější pokojové rostliny vůbec. Naše Dracena se velmi dobře doplňuje is květináči terakotové, betonové barvy. Také se dá pěkně doplnit o dekorativní štěrk světlé barvy, který pěkně dotvoří tuto nádhernou rostlinu. Květináče, jakož i dekorativní štěrk nebo štěpky v nabídce i na naší stránce.

Parametry

Kód produktu 20074
Výška 160 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Priemer vložky 20 cm
Počet kmeňov / stoniek 3 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 60 cm
Šírka listu 10 cm
Počet listov 63 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky hnedá, zelená
Farba listu biela, zelená
Výška kmeňa / stonky 80 cm
UV Ochrana nie

Recenze

0 z 5
Tento produkt nemá žádné hodnocení. Buďte první kdo ho ohodnotí!